Mirė se erdhėt nė Forumi Islam - AlbSelefėt.
Es-Selamu Alejkum Ue Rahmetullahi Ue Berakatuhu! Ju mund tė Regjistroheni nė kėtė Forum Islam Regjistrimi ėshtė falas dhe ju kushton maksimumi 1 minutė kohė Klikoni kėtu pėr tu Regjistruar tek http://www.AlbSelefet.com/forum!

Postimet e Fundit:
Urime fiter bajramin 2014 (Postuesi : Ilir Sahiti - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 13 - Ora: 08:27 - Data: 07-28-2014)           »          Falja e namazit tė bajramit nė qytetin e Kavajės 2014 (Postuesi : Sulejman Kushi - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 38 - Ora: 19:19 - Data: 07-27-2014)           »          Hani syfyr, sepse nė syfyr ka bereqet (Postuesi : Sulejman Kushi - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 27 - Ora: 15:53 - Data: 07-27-2014)           »          Mė erdhi Xhibrili (alejhis-selam) dhe mė tha: O Muhammed! Kush e mbėrrin muajin... (Postuesi : Sulejman Kushi - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 32 - Ora: 15:41 - Data: 07-27-2014)           »          Nėse dikush nga ju ėshtė agjerueshėm t`i shmanget fjalėve tė kota dhe tė mos mėrzitet (Postuesi : Sulejman Kushi - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 31 - Ora: 15:25 - Data: 07-27-2014)           »          Ēdo punė e birit tė Ademit shumėfishohet, njė e mirė me dhjetė tė mira e deri nė... (Postuesi : Sulejman Kushi - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 29 - Ora: 15:12 - Data: 07-27-2014)           »          Oj nėna e Selijmit ! Umreja nė Ramazan (ka shpėrblimin) sikur haxhi me mua (Postuesi : Sulejman Kushi - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 29 - Ora: 14:50 - Data: 07-27-2014)           »          Kėshillė pėr palestinezėt nga Shejkh Rabij ibėn Hadi el-Medkhali (Allahu e ruajttė!) (Postuesi : Seladin Musa - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 106 - Ora: 14:22 - Data: 07-27-2014)           »          Kur do tė na ipet (kthehet) neve pėrėsi Palestina? (Postuesi : Seladin Musa - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 74 - Ora: 23:21 - Data: 07-26-2014)           »          Lajmėrim pėr Bajramin 2014 (Postuesi : Forumi AlbSelefet - Pėrgjigje : 0 - Shikimet : 288 - Ora: 21:48 - Data: 07-26-2014)

Albselefėt
Rregullat- Albselefėt
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Rregullorja e Forumi-Islam
17 63
Kėtu do tė diskutojė vetėm Stafi pėr problemet qė mund tė ndodhin nė forum etj
Private 11 60
Rubrika e lajmėrimeve nga Staffi i Forumit dhe vėrejtjeve nga antarėt.
393 2,727
Diskutime Islame, pėrmbajuni argumentit.
07-25-2014 16:45 Shko tek postimi i fundit
162 2,288
Kur'ani dhe Sunneti
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Rreth Kur`anit dhe komenteve tė tij sipas metodologjisė sė Ehli Sunnetit.
188 431
Besimi Islam (1 Shikimet)
Rreth besimit islam (Akides) sipas menhexhit tė Selefus-Salih.
432 1,078
Sunneti dhe Hadithi (1 Shikimet)
Rreth sunnetit dhe haditheve tė Rasulit (salallahu alejhi ue ala alihi ue sel-lem!).
2 Postimet e Fundit
317 1,255
Rreth fik`hut islam.
145 374
Kėtu flitet rreth jetės sė Rasulit (salallahu alejhi ue ala alihi ue sel-lem!), historisė islame dhe dijetarėve.
07-26-2014 19:20 Shko tek postimi i fundit
239 379
Shtyllat e Islamit
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Shehadeti (Dėshmija islame).
Nga ebuer
09-29-2010 16:51 Shko tek postimi i fundit
23 65
Namazi dhe rregullat e tij.
80 423
Zekati (rregulat e tij sipas Kur'anit dhe Sunnetit).
Nėn-Forume:
Sadakaja
09-05-2010 13:07 Shko tek postimi i fundit
10 27
Muaji i Ramazanit (2 Shikimet)
Agjėrimi i muajit tė ramazanit.
4 Postimet e Fundit
305 624
Kryerja e Haxhxhit dhe obligimet gjatė kryerjes sė tij.
07-17-2014 14:48 Shko tek postimi i fundit
39 94
Kėtu do tė gjeni artikuj dhe fetaua tė Dijetarėve Selefij nė lidhje me Xhihadin dhe rregullat e tij.
35 49
Menhexhi (metodologjia) Selefij
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
7 16
Temat Islame
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Kėtu postohen pyetje dhe pėrgjigje qė i janė drejtuar Dijetarėve tė Ehli Sunnetit, tė cilėt janė larg grupacioneve tė humbura.
5 Postimet e Fundit
07-06-2014 11:48 Shko tek postimi i fundit
1,299 1,981
Pyetje dhe Pėrgjigje (1 Shikimet)
Kush i di pėrgjigjet e pyetjeve tė parashtruara nė kėtė nėnforum, i lejohet t’i postojė fetvat e dijetarėve selefijunė, apo edhe tė postojė pėrgjigje nė mėnyrė tė pėrpiktė me argumente nga Kur’ani, Sunneti dhe Ixhmaja e Selefėve.
2 Postimet e Fundit
1,403 5,020
Kėtu do tė postohen kėshilla nga dijetarėt dhe poezi Islame tė cilat nuk janė nė kundėrshtim me Fenė apo Sunnetin.
2 Postimet e Fundit
854 2,452
E veēantė pėr Hoxhallarėt. Kėtu do tė postojnė Hoxhallarėt kėshillat e tyre.
31 66
Kėtu do tė postohet "Vetėm" ndonjė koment i thjeshtė i ndonjė Ajeti, shpjegim i shkurtėr i ndonjė Hadithi ose ndonjė fjalė e ndonjė Dijetari.
2 Postimet e Fundit
07-26-2014 23:21 Shko tek postimi i fundit
128 142
Popujt dhe Grupacionet e humbura
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Grupacionet (1 Shikimet)
Kėtu do tė postohet dhe flitet pėr tė gjithė ata persona tė cilėt i pasojnė dėshirat e tyre. Dhe rreth grupacioneve dhe tarikateve tė devijuara.
4 Postimet e Fundit
204 829
Rreth tė krishterėve dhe qėndrimi i Islamit rreth tyre.
53 87
Rreth ēifutėve dhe qėndrimi i Islamit rreth tyre.
Nga amar37
11-20-2010 23:12 Shko tek postimi i fundit
8 37
Multimedia Islame
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Video (1 Shikimet)
Video Islame, Kur'an, etj ...
3 Postimet e Fundit
955 1,866
Audio tė ndryshme Islame.
Nėn-Forume:
Kur`an,
Rukje
2 Postimet e Fundit
98 247
Kėtu postohen libra tė dijetarėve tė Ehli Sunnetit.
2 Postimet e Fundit
325 1,308
Audio ligjėrata nga Dijetarė dhe Hoxhallarė Selefij.
2 Postimet e Fundit
07-17-2014 12:49 Shko tek postimi i fundit
240 658
Kuize Islame / Programe tė ndryshme / Shėndetėsia dhe Shkenca
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Kuize Islame, pyetje rreth fesė pėr tė provuar aftėsitė tona.
182 697
Programe tė Ndryshme (1 Shikimet)
Programe tė ndryshme pėr kompjuter, Foto, Logo etj.
04-09-2014 14:16 Shko tek postimi i fundit
186 755
Kėtu flitet rreth shėndetit dhe ēėshtjeve shkencore.
105 237
Gruaja dhe Familja
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
Rreth femrės, familjes dhe rėndėsia qė i dha islami atyre.
4 Postimet e Fundit
06-08-2011 09:47 Shko tek postimi i fundit
245 663
Language / Dil / Jezik / Lugatun / Langue / Lingua/ Sprache
  Forumi Postimi i Fundit Temat Postime
3 Postimet e Fundit
06-04-2014 18:33 Shko tek postimi i fundit
05-27-2014 04:07 Shko tek postimi i fundit
681 1,186


Top 7 Stats
Forumet mė tė Popullarizuara Temat mė tė Pėrgjigjura Temat mė tė Lexuara Postimet e Fundit
Pyetje dhe...  5020
Lajmėrimet dhe...  2727
Diskutime Islame  2288
Kėshilla tė...  1340
Besimi Islam  1078
Sunneti dhe...  1073
Kėshilla tė Arta...  778
Vjetėr 02 Riadusalihin (...  309
Vjetėr "URTĖSI" Kėshilla...  301
Vjetėr Nderrimi i Nick...  196
Vjetėr Selefėt -...  192
Vjetėr WebFaqe Islame  170
Vjetėr Thėnie Selefije  164
Vjetėr Mėsime LIVE nga...  141
Vjetėr Sadullah Bajrami,...  14191
Vjetėr WebFaqe Islame  13302
Vjetėr "URTĖSI" Kėshilla...  11752
Vjetėr Thėnie Selefije  10954
Vjetėr A jeni ju...  10885
Vjetėr Alban Malaj,...  10219
Vjetėr Nderrimi i Nick...  9598
Tema    Data, Ora  Postuar nga   Forumi
Vjetėr Urime fiter...    28-07, 08:27  Ilir Sahiti   Lajmėrimet dhe...
Vjetėr Falja e namazit...    27-07, 19:19  Sulejman...   Lajmėrimet dhe...
Vjetėr Hani syfyr, sepse...    27-07, 15:53  Sulejman...   Agjerimi
Vjetėr Mė erdhi Xhibrili...    27-07, 15:41  Sulejman...   Agjerimi
Vjetėr Nėse dikush nga...    27-07, 15:25  Sulejman...   Agjerimi
Vjetėr Ēdo punė e birit...    27-07, 15:12  Sulejman...   Agjerimi
Vjetėr Oj nėna e...    27-07, 14:50  Sulejman...   Agjerimi
Vjetėr Kėshillė pėr...    27-07, 14:22  Seladin...   Kėshilla tė Arta...
Vjetėr Kur do tė na ipet...    26-07, 23:21  Seladin...   Dobitė Fetare
Vjetėr Lajmėrim pėr...    26-07, 21:48  Forumi...   Lajmėrimet dhe...
Vjetėr Jeta e shejh...    26-07, 19:20  Avni...   Sira - Historia...
Vjetėr Biografi...    26-07, 18:42  Seladin...   Sira - Historia...
Vjetėr Ai eshte sahabi i...    26-07, 17:42  Ummu...   Sira - Historia...
Vjetėr Nė xhennet janė...    26-07, 17:26  Sulejman...   Agjerimi
Anėtarėt e Rinj Top Postuesit Mė tė Falenderuarit
Mėrgim...  26-07
bashkim...  25-07
Ensi  19-07
Jetmir  11-07
Muhamed...  09-07
Lulzim...  06-07
Bujar...  06-07
Besart...  2015
Erald...  1616
Etheristi  1055
Sulejman...  1015
Feim...  978
IshModerato...  693
Agim Hyseni  667
Besart...  5918
Sabahudin...  3432
IshModerato...  2149
Abdurahman...  1775
Sulejman...  1462
Udhėzimi...  1446
Ilir Sahiti  1279

Ēfarė po ndodh ?
Anėtarėt aktiv nė kėto momente: 28 (0 Anėtarė dhe 28 miqtė)
Shiko kush ėshtė nė linjė
Numėri mė i madh i pėrdoruesėve online ka qėnė 140, Me Datė 05-21-2014 nė orėn 02:00.
Anėtarėt aktiv nė 24 orė: 586 (7 Anėtarė dhe 579 Mysafirė)
 Anėtarėt aktiv nė 24 orė: 586 (7 Anėtarė dhe 579 Mysafirė)
Hoxhallarėt - Administratorėt - Super Moderatorėt - Moderatorėt - Miqtė - Antarėt - Nė pritje pėr tu aktivizuar
Anėtarėt qė kanė postuar sot: 1
Forumi Islam - AlbSelefėt Statistikat
Forumi Islam - AlbSelefėt Statistikat
Temat: 9,401, Postime: 28,185, Anėtarėt: 2,976, Anėtarėt Aktiv: 188
I urojmė mirėseardhjen anėtarit tonė mė tė ri: Mėrgim Alidema

Pėrmban postime tė reja   Forumi pėrmban postime tė reja
Nuk pėrmban postime tė reja   Forumi nuk pėrmban asnjė postim tė ri
Forumi ėshtė i Mbyllur   Forumi ėshtė i mbyllur

Tė gjitha Oraret janė GMT +2. Ora Tani ėshtė 12:19.Vizituar:


Albselefet.net Testuar nga Norton Security Albselefet.net Testuar nga


Ndėrtuar nga www.AlbSelefet.com

Copyright 2007 - 2014
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara, me kusht qė tė tregohet burimi.
Albselefėt